Wyślij zapytanie
+48 61 89 81 300

Biuro Projektowe

Posiadamy własne biurowe projektowe, które pozwala nam przyspieszyć realizację każdego złożonego zamówienia, a także oferować usługi o charakterze kompleksowym. Nasza kadra składa się z pracowników dysponujących wieloletnim doświadczeniem, wyposażonych w nowoczesne narzędzia projektowe.

Po złożeniu zamówienia, jest ono przez nas wnikliwie analizowane. Nasz dział projektowy, na podstawie otrzymanej dokumentacji, wykonuje pierwszy projekt brył przy użyciu specjalnego oprogramowania. Każda wersja projektu jest również przez nas dokładnie sprawdzana w programach do symulacji procesu zalewania formy. Daje to gwarancję uzyskania najwyższej możliwe jakości, niezależnie od zamówienia oraz indywidualnych preferencji zgłaszających się do nas Klientów.

Wykonywanie projektów przez ALU-MET

Nowoczesne narzędzia oraz systemy, w połączeniu z bogatą wiedzą naszych pracowników, pozwalają na realizację dowolnego projektu.. Oferujemy między innymi projektowanie form ciśnieniowych, które są niezbędnymi elementami w procesie wytwarzania części z metali niezależnych (w tym z aluminium), a także projektowanie form grawitacyjnych.

Niezależnie od zamówienia, nasze biuro projektowe dba o to, aby przygotowane narzędzia wyróżniały się wysoką trwałością mechaniczną, a także odpowiednią odpornością na wpływ wszelkich czynników szkodliwych (np. ekstremalnych temperatur). Formy ciśnieniowe i grawitacyjne zaprojektowane przez ALU-MET doskonale sprawdzą się przy produkcji wyrobów z metali niezależnych.

Części te stosowane są w wielu obszarach przemysłu, dlatego muszą zapewniać pełną sprawność w każdych warunkach. Co równie istotne, zamawiający oczekują uzyskania form o określonych parametrach i kształtach. Z tego właśnie względu wykorzystujemy zaawansowane systemy, które pozwalają nam na realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

Gwarancję jakości zapewnia także wykonywanie symulacji odlewniczych, które mają na celu sprawdzenie wszystkich elementów związanych z przyszłą realizacją projektu. W ten sposób przeprowadzana optymalizacja procesów odlewniczych i obróbki mechanicznej pozwala nie tylko na skrócenie wykonania poszczególnych procesów, ale również uzyskanie optymalnych parametrów odlewanych detali.

Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku symulacji, projekt wkracza w kolejną fazę, którą zajmuje się dział odpowiedzialny za obróbkę. Każdy projekt jest na bieżąco konsultowany z Klientem, dlatego ma on pełną kontrolę nad całym procesem.

Nowoczesne metody projektowe

Użytkowane przez nas narzędzia oraz systemy umożliwiają wykonywanie narzędzi wspomagających produkcję w dowolnej gałęzi przemysłu. Elementy wykonane z aluminium i innych metali niezależnych są stosowane w praktycznie każdej dziedzinie – wiemy, w jaki sposób przygotować projekt, by spełniały one najsurowsze wymagania użytkowe.

To jednak nie wszystko. Oferujemy również wspomaganie i doradztwo w zakresie uruchomienia produkcji. Nasi konstruktorzy mogą pochwalić się bogatą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem, dlatego są gotowi rozwikłać wszelkie wątpliwości, a także pomóc w przygotowaniu oraz uruchomieniu produkcji. Przekazane wskazówki pozwolą na uzyskanie optymalnych wyników produkcyjnych. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym działem projektowym.

Copyright reserved for AluMet 2020. Developed by R5 studio.

Bądźmy w kontakcie!

ALU-MET
Ul. Główna 82A
62-050 Krosno k. Poznania

Zadzwoń:
61 89 81 300
502 208 015

Napisz:
alumet@alumetodlewnia.eu

(strefa bezpłatnego
ładowania samochodów elektrycznych
dla naszych klientów)