Wyślij zapytanie
+48 61 89 81 300

O firmie

Jesteśmy rodzinną firmą o długoletniej tradycji odlewniczej. W naszych działaniach zawsze kierujemy się najwyższą jakością i precyzją. Kadrę pracowniczą tworzą doświadczeni fachowcy, którzy doskonale wiedzą, jaki użytek zrobić z posiadanych urządzeń oraz systemów.

Pasję realizowanych działań oparliśmy o najnowocześniejsze maszyny z obszarów odlewnictwa i obróbki cyfrowej. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że spełnienie surowych standardów oraz kryteriów nakładanych w przemyśle jest możliwe wyłącznie dzięki skutecznemu nadążaniu za dynamicznym rozwojem technologicznym.

Dlatego też do dyspozycji mamy własne biuro projektowe, narzędziownię, odlewnię, dział obróbki mechanicznej oraz malarnię proszkową.  Dzięki temu działamy w pełni niezależnie, oferując usługi o charakterze kompleksowym. Realizujemy najbardziej wymagające i złożone zlecenia naszych klientów.


Usługi ALU-MET

Bogate wyposażenie maszynowe i wiedza pracowników pozwoliły nam przygotować rozbudowaną ofertę usługową. Tworzymy i dostosowujemy odlewy aluminiowe od samego początku do końca.

  • Projektowanie. W naszym biurze projektujemy formy ciśnieniowe oraz grawitacyjne, w oparciu o dostarczoną dokumentację. Jesteśmy gotowi sprostać wszystkim wymaganiom, a także urzeczywistnić nawet najbardziej ambitne plany i projekty.

W ramach usług projektowania, przeprowadzamy również symulacje odlewnicze, które pozwalają na optymalizację procesów odlewniczych i obróbki mechanicznej. W tym celu korzystamy z nowoczesnego oprogramowania, a także specjalnie przystosowanych maszyn.

  • Wykonywanie form ciśnieniowych i grawitacyjnych. Pozwala nam na to własna narzędziownia, w której opracowujemy także prototypy przekazywane Klientom. Dzięki temu, możliwe staje się wyeliminowanie ewentualnych błędów bądź też wprowadzenie ostatecznych zmian.
  • Odlewanie. Odbywa się ono metodą ciśnieniową lub grawitacyjną, w zależności od projektu. W każdym przypadku wykorzystujemy najlepsze dostępne urządzenia i narzędzia. Dla naszych Klientów powstają również odlewy przykładowe.
  • Obróbka mechaniczna. Z dbałością o szczegółowy dostosowujemy odlewy w taki sposób, aby spełniały konkretne kryteria i wymagania stawiane przez Klientów oraz branżę, w której działają. Obróbka polega między innymi na gwintowaniu, szlifowaniu, wierceniu, a także użyciu systemów obróbki CNC oraz wibrościernej.
  • Malowanie proszkowe. W naszej malarni przeprowadzamy zarówno malowanie seryjne odlewów, jak i pod indywidualne zamówienie. Możliwy jest dowolny wybór parametrów malowania, jak również konkretnej farby. Nałożona powłoka wyróżnia się nie tylko estetycznym wyglądem, ale także wysoką wytrzymałością mechaniczną i odpornością na korozję, wpływ chemikaliów oraz wysokich temperatur.

Rozumiemy potrzeby naszych klientów i wiemy, że elastyczność oraz krótkie terminy dostaw są kluczem do sukcesu. Dlatego do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Podążając za naszymi wartościami, oferujemy wysokojakościowe produkty po konkurencyjnych cenach. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą ALU-MET i do kontaktu drogą telefoniczną lub e-mailową.

COVID 19 nas nie zatrzyma!

Mimo niesprzyjających warunków związanych z pandemią koronawirusa, my cały czas działamy. Wszystkie Wasze zamówienia realizowane są na bieżąco i wysyłamy je terminowo. Co więcej - stale się rozwijamy. W parku maszyn pojawiła się właśnie prawdziwa nowość - to wszystko po to, żeby jeszcze bardziej usprawnić proces produkcyjny.

Nowa dostawa aluminium.

Jak zawsze jesteśmy gotowi na realizację Waszych zamówień.

Copyright reserved for AluMet 2020. Developed by R5 studio.

Bądźmy w kontakcie!

ALU-MET
Ul. Główna 82A
62-050 Krosno k. Poznania

Zadzwoń:
61 89 81 300
502 208 015

Napisz:
alumet@alumetodlewnia.eu

(strefa bezpłatnego
ładowania samochodów elektrycznych
dla naszych klientów)